• Ozobot

• OZOBOTY

Ozoboty, to małe i sympatyczne roboty stworzone specjalnie z myślą o nauce programowania!

Robot OzoBot jest jednym z najmniejszych na świecie programowalnych robotów ma wymiary nieco około 2,5 cm wysokości i średnicy. Z pozoru mały rozmiar mieści w sobie potężne możliwości. OzoBot to potężne narzędzie do nauki podstaw programowania oraz zabawy.

Jego łatwy do zrozumienia język kodowania za pomocą kolorów sprawia że robot to idealny wybór dla dzieci i młodzieży. Dzięki OzoBot dzieci poznają pojęcia, które będą niezbędne do ich zawodowego sukcesu w XXI wieku - wieku zdominowanym przez informatykę i komputery.

Robot OzoBot ma unikalną zdolność rozpoznawania kolorów, dzięki czemu dzieci mogą programować jego zachowanie za pomocą kombinacji czerwonych, zielonych, niebieskich i czarnych kresek rysowanych na białym papierze. Te same komendy można również zaprogramować używając platformy OzoBlockly - po stworzeniu kodu w edytorze wizualnym, wystarczy przyłożyć robota do monitora, aby przesłać mu kod. Robot OzoBot jest przeznaczony do nauki, zabawy i rozrywki.

Źródło: edu-sense.com

A tak pracują nasze przedszkolaki!